Köprüler

Dar Es Salaam - Demiryolu Projesi

“TANZANYA’daki en önemli mühendislik sanat yapılarından biri Nkrumah Köprüsü ”

Dar Es Salaam-Morogoro Demiryolu Projesi, Freysaş sorumlulukları dahilinde, Tanzanya Dar Es Salaam-Morogoro mevkiinde, birisi semerli eğik askı olmak üzere dört adet yerinde döküm köprü ve ilave olarak ardgermeli başlık kirişleri ile birlikte 830 adet ardgermeli hazır kiriş imalatları bulunmaktadır."

Imalatı yapılacak kiriş boyları 24.8 m, 21.05 m ve 19.25 m’dir. Ilala, Soga ve Ngerengere olmak üzere üç farklı şantiyede bu imalatlar gerçekleştirilecektir.

Dar Es Salaam-Morogoro Demiryolu Projesi Freysaş sorumlulukları dahilinde, 3 adet yerinde döküm ve bir adet eğik askı yerinde döküm ardgerme köprü ile 830 adet hazır kiriş imalatları bulunmaktadır.

Imalatı yapılacak kiriş boyları 24.8 m, 21.05 m ve 19.25 m’dir. Ilala, Soga ve Ngerengere olmak üzere üç farklı şantiyede bu imalatlar gerçekleştirilecektir.

İmalatı yapılan Nkrumah Köprüsü ise Tanzanya’daki en önemli mühendislik sanat yapılarından biri olarak, şehrin en aktif yol güzergahında, havalimanı ile turizm merkezleri arasında olup, tamamlandıgında, planlama ve estetik açıdan çok önemli bir yapı olma özelligi kazanacaktır.

Kigogo, Msimbazi ve Nelson Mandela Köprüleri’nin döşemelerinde uygulanacak ardgerme uygulamaları ile uzun açıklıklar geçilecek ve şehrin aktif yol güzergahlarını etkilemeden bu imalatlar tamamlanacaktır.


İşin Tanımı:
Darüsselam-Morogoro SGR Hattı Projesi kapsamında yer alan kirişlerin ve 4 adet yerinde döküm köprünün yapım işi.

Freysaş Misyonu:
Ardgerme malzemelerinin temini, ardgerme uygulamaları için süpervizörlük hizmeti.

Uygulamalar:
PT Kiriş
Ardgermeli Yerinde Döküm

Başlangıç:: 2018
Bitiş: 2019
Müteahhit: YAPI MERKEZİ İNŞAAT SANAYİ A.Ş
İş Sahibi: TANZANYA DEMİRYOLLARI